okolie

Okolie a volný čas

Penzión Michaela sa nachádza takmer v srdci Regiónu Nitra, ktorý má vďaka svojej polohe a rozlohe niekoľko celoslovenských primátov. Napríklad Štúrovo je najteplejším miestom Slovenska a Patince najjužnejším. Cez nitriansky region pretekajú najväčšie slovenské rieky Váh, Hron, Nitra a Ipeľ, ktoré sa vlievajú do Dunaja.

okolie okolieokolie

K zaujímavostiam určite patrí aj Arborétum Mlyňany, v ktorom je najväčšia zbierka drevín na Slovensku a svojou rozlohou patrí k najväčším svojho druhu v Strednej Európe. Z penziónu Michaela máte všade blízko.

Určite stojí zato vidieť:

Za kultúrou je možné ísť do divadla Andreja Bagara v Nitre alebo do Jókaiho divadla v Komárne. Termálne kúpalisko z liečivých prameňov sa nachádza v Patinciach, Štúrove, Nových Zámkoch a v Podhájskej (7 km), ktoré sú od penziónu Michaela vzdialené maximálne 50 km (Štúrovo).

V obci Dolný Ohaj je k dispozícii zdravotná starostlivosť, môžete sem zájsť za nákupmi a taktiež tu nájdete aj možnosť športového a nešportového vyžitia.

Do penziónu Michaela je vynikajúce dopravné spojenie – železničná doprava do obce Hul (1 km) a do obce Uľany nad Žitavou (3 km), tiež autobusová doprava – autobusová zastávka je vzdialená od penziónu približne 60 m.